Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
djflashback, Donator
#1 Roger: Gahahah
Btw, killen börjar COLLEGE om TVÅ år................................................................................. wat
#1337, Donator
Det kommer aldrig gynna killen att han har hoppat över så många år...
Chosal, Donator
#3 #1337: Varför inte? Det skiten han lär sig på dom åren kommer han inte ha någon större nytta av i livet. Nörd som han är så kan han väl redan det.
Zikk, Donator
#2 djflashback: Du menar väl High School?
Chosal, Donator
#5 Zikk: Nej, college.
Majbrasan, Donator
#4 Chosal: Exempelvis social kompetens..
JacobTheRipper, Donator
Han pratar om att världen inte behöver fler maskiner och att inte en maskin kan spela piano, ändå spelar han på ett elpiano. Inte samma sak, men ändå^^
#1337, Donator
#4 Chosal: Först och främst även om han har den teoretiska kompetensen så saknas resten. Det är lite som att bygga ett hus och börja från taket.
Och oavsett om han kan saker så är han fortfarande 9 år gammal, jag menar, tänk när hans klasskompisar börjar ha sex, då får han fortfarande inte se alla filmer på bio.
Och när han är klar med college, hur gammal är han då? Typ 14? Ska han flytta hemifrån då? Känns tryggt att låta en 14 åring bo själv...?
Sunesune, Donator
#9 #1337: Varför måste man flytta hemifrån när man går ut college? Han kommer nog läsa 5-7 år College och då är han 16-18 år.
Inlägget är borttaget
swagg, Donator
#9 #1337: Han är nästintill garanterat "homeschooled". En skola har fanimej inte flexibiliteten att kunna hantera en elev som har hoppat 5-6 årskurser vid 9 års åldern.
När han går collage så lär han inte bli tvingad att socialisera med folk 8 år äldre än honom heller. Tro det eller ej, men 11 åringar i collage blir nog lite specialbehandlade.
Om det är möjligt så blir han förmodligen homeschooled i collage med.
Om någonting kommer förstöra det för honom så är det hans arrogans. Nu var det sött och roligt, när han är 18-19 så kommer man vilja slå honom.
Förresten, wtf på det sista? :D Tror inte det är obligatoriskt... :P
#1337, Donator
#12 swagg: Det blir ju nästan värre då ju? Om han är hemskolad... Hur ska han då få sociala kompetenser? Och han lär ju ha ännu färre då han inte verkar göra något annat än att plugga!
Ser redan rubrikerna framför mig om några år, som geni var han ung nu är han seriemördare!
(Kan vara ett eller flera steg där i mellan men ändå)
FixarN^, Donator
#13 #1337: Det är sant. Det är ju faktiskt bevisat att alla seriemördare var hemskolade.....
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|