Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
emilmarlind, Donator
herregud.. bartendervärldens iq-fiskmås. fattar han kanske inte att myntan innehåller klorofyll vilket blir extremt bittert när man har sönder bladen? Kanske är därför han drar i typ 7 liter sockerlag..
Roger, Admin, EgenTitel100kr
#1 emilmarlind: Håller med.
Borde haft i den slutligen.
Hatar stressiga barer som muddlar sönder myntan.
Inlägget är borttaget
larry, Donator
#1 emilmarlind: #2 Roger: Så jävla vanligt att folk gör så. Förstår inte varför så många bartendrar inte kan detta, med tanke på hur relativt populär mojito ändå är.
Fattar att man kanske inte har koll på de mest obskyra drinkarna i katalogen, men kom igen...
Roger, Admin, EgenTitel100kr
#4 larry: Eller hur!
Jag förstår att det är drygt att göra en mojito om det är packat, men alla bartenders ska seriöst kunna göra en.
Hände mig nyss i Usa, bartendern var dock jävligt trevlig och jag frågade om han kunde göra det på ett annat sätt.
Han visste tydligen inte om detta, men lovade att fortsätta med det i framtiden då han även smakade för att testa skillnaden och erkände att det blev bättre.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|