Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Göstav_Sötnows, Donator
Grym för sin ålder... men inte speciellt nice om man vill se cleant utförda trick eller fetare grejjoooor :I
fatrak, Donator
när ska det sluta vara cool att inte använda hjälm? Han är grym på det han gör men fattar inte hur man tänker som förälder. Vill man ha en hjärnskadad unge att ta hand om resten av livet hur kul blir det?
HampusS1, Donator
#2 fatrak: Jag håller med dig samtidigt som jag har förståelse för de som åker.
Att man tvingar sin lilla skitunge att ha hjälm, ja.
Att de som kan åka och har riktiga kroppar inte använder hjälm ser jag inte som så stort problem. Åker man mycket så ramlar man mycket och ramlar man mycket så vet man antagligen HUR man ska ramla och då hjälper muskelminnet kroppen att skydda sig själv inkl huvudet och det fungerar väldigt(!) effektivt.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|