Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Raghzor, Donator
Fan va ovärt o gå på en konsert på nåt sånt här :D
eple, Donator
#1 Raghzor: Det är helt sinnessjukt värt, tro mig.
Antrivia, Donator
#1 Raghzor: +1! Skitkul att lyssna på inspelad musik live......
knezovic, Donator
#1 #3 fortfarande en otrolig känsla!
Blubaer, Donator
#3 Antrivia: har du så rätt i! Bättre ljud, inga tabbar och framförallt bättre musik.
Men jag antar att du är en liten mopped-faggot som lyssnar på rockband som startar moshpits så du kan känna dig häftig.
Gå hem troll
Antrivia, Donator
#5 Blubaer: HAHA! Live ska vara live! Men är man en talanglös musiker så kan jag förstå att det är svårt att framföra det live. Sen att du tydligen visar att du inte har någon koll på någonting gör inget bättre! Du är ett levande bevis på att stereotypen stämmer för folk som lyssnar på skiten.
djmxz, Donator
#6 Antrivia: Att designa ljud och bygga musik i Ableton med den precision och komplexitet Skrillex använder är extremt svårt. Att sen försöka framträda HELA låten live med synthar och sample pads som solo artist blir nästan omöjligt. Jag vet att han lägger till samples och såklart mixar i sina framträdaden dock. Kort sagt, han är inte talanglös.
chobanisten, Donator
#7 djmxz: Sen får man inte glömma att ljusshowen är förprogrammerad också :)
Antrivia, Donator
#7 djmxz: Kan erkänna att jag överdrev när jag skrev talanglös! Men tycker verkligen inte att det är samma live känsla! Mer som att gå på typ en nattklubb med någon dj! Sen är det kul att man antar att jag automatiskt måste vara en som tycker om hårddrock och är med i mosh-pits bara för att jag inte har samma åsikt om detta!
Humper, Donator
#9 Antrivia: Antar att ni tycker att tavlor, konst överlag är helt onödigt också. Eftersom du inte ser de live när de producerat det utan du kan lika gärna se de på nätet?
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|