Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Hunti, Donator
Hahahahaha vafan
swagman, Donator
hon tycker det är skoj tills hon inte kan resa sig ur den längre. då försvinner den roliga leken och det blir verklighet istället.
Slick Rick, Donator
Jag kan bryta nacken på henne för en hundring xD
Woodarn, Donator
Fy fan vilken skata. Fan va jobbigt för dom som faktiskt sitter i rullstol å se denna fitta på tvn :/
Applooza, Donator
Natthumor när hon åker skidor.
Megamisama, Donator
Jag trodde jag var ensam........
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw
#2 swagman: +1
en planka, Donator
så går det när folk har det för lätt, ut med fanskapet i skogen så ska hon få se om det är så kul att inte kunna gå
kjellberg, Donator
Såg henne i nåt program. Hon älskar tydligen att va ute o vandra i skogen så förstår inte tänket redigt...
RitZin, Donator
Tjugofemtusen jävla dollar bara för att BLI förlamad?? Hoppa ned för ett jävla stup då för fan, jävla fitta. Världen behöver inte folk som du.
sadjeppe, Donator
Förstår inte varför ni blir så arga?
Det är ju hennes ben och hennes önskan, är väl ingenting som drabbar er?
För övrigt så är det ju ingenting som hon själv väljer att känna. Hon lider ju utav en störning som kallas "BIID". Teorier pekar på att det är en neurologisk skada i hjärnan som ligger till grund för sånt här. Hjärnan uppfattar helt enkelt inte att en viss kroppsdel hör till kroppen.
TheBrutalPencil, Donator
#13 sadjeppe: Varför skulle man inte bli arg? Det där kräver massa kostnader för samhället? Hyser lika mycket agg mot denna tjej som personer som eldar upp hus eller skapar andra kostnader för samhället.
sadjeppe, Donator
#14 TheBrutalPencil: På vilket sätt blir det en kostnad för samhället?
Du tror inte att personer med denna störningen redan är en kostnad för samhället? Terapier, depressioner, självmordsförsök, försök till att självamputationer etc etc..
Sist jag kollade, så finns det gott om yrken för en förlamad eller amputerad människa att arbeta med. Arbeten som de förmodligen inte skulle klara av att göra om de lever med depressioner och liknande.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|